Ac ,,Milan“ oficialiai partnerei Lietuvoje, ,,Talentų futbolo akademijai“ 3 metai. Apie pradžią, dabartį ir ateitį, akademijos direktorius: Virmantas Lemežis

Spalio 22 dieną „Talentų futbolo akademija“ atšventė savo trečiąjį gimtadienį. Itališko futbolo filosofija grįsta akademija per trejus metus į savo šeimą pritraukė per 200 jaunųjų futbolininkų, tai išties didelis  skaičius, tik 3-jų metų gimtadienį paminėjusiai akademijai.
Kas ir kaip padėjo šiai akademijai užaugti ir pasiekti dabartinį lygį? Kaip pavyko tokį grandą kaip AC ,, Milan“ įtikinti, kad krepšinio šalis gali žaisti futbolą? Apie pastaruosius trejus akademijos metus, apie pačią pradžią, dabartį ir ateitį pasakojo akademijos direktorius bei vienos grupių treneris, Virmantas Lemežis.

Foto, sutarties pasirašymas: Franco Baresi, AC Milan sporto direktoriumi.

sut-pasirasymas

sut-pasirasymas

 

 

 

 

 

 

Pradžia:Ne vienus metus vykusios MILAN JUNIOR CAMP stovyklos Trakuose, buvo pradžių pradžia, kurioje AC Milan techniniai vadovai, treneriai stebėjo ir vertino, kaip dirbama Lietuvoje, kaip vietiniai treneriai bendradarbiaudami su italų specialistais sugeba vesti treniruotes, remdamiesi itališkais treniruočių planais, įžvalgomis, pastabomis. Treniruočių metu buvo stebima kaip treneriams sekasi įsisavinti tam tikrus metodologinius patarimus.
Kadangi toli gražu ne visi gali tapti Milan Scuola Calcio (AC Milan akademija), todėl pirmieji žingsniai buvo labai svarbūs, tinkamas įvaizdis italų techninei vertintojų komandai, kurį sukūrė treneriai ir jaunieji futbolininkai leido judėti pirmyn.

Labai svarbus žingsnis buvo surinkti jauną, motyvuotą ir žingeidžią trenerių komandą su aukštuoju pedagoginiu išsilavinimu. Vedamuose praktiniuose, bei teoriniuose užsiėmuose buvo gilinimasi į tai kas AC ,,Milan“ techninių trenerių akimis turi būti svarbiausia treniruojant vaikus, kuriant puikią treniruočių atmosferą.

Kasmet atvykstantys AC ,,Milan“ specialistai visada turi ką mums parodyt, ko išmokyti ir ką patarti. Per trejus metus mūsų treneriai sukaupė didžiulį žinių bagažą, kurį šiuo metu perteikia savo treniruojamiems futbolininkams. Trenerių kvalifikacijos kėlimas pagal AC Milan metodologiją buvo  svarbiausias mūsų žingsnis. Akademijos treneriai viešėjo Italijoje, klubo vaikų futbolo bazėje ,,Vismara“ , kuri yra jaunųjų Talentų tramplynas į TOP futbolo lygį.

corti

Treneriai iš arčiau susipažino su itališka futbolo kultūra, pamatė kaip dirba geriausieji, o šia patirtimi pasidalino su kolegomis, bei vaikais. Turint trenerių komandą, kitas iššūkis buvo pakviesti vaikus į pirmąsias treniruotes akademijoje. Tie, kurie pamėgino tikrai nesigailėjo. O pastovus akademijos augimas tai tik patvirtina.
Gera atmosfera, draugiška komanda, bendravimo kultūra, šiuolaikiški treneriai, mėgavamasis žaidimu ir treniruočių procesu – tai buvo pirmieji tikslai treniruotėse. Mes pradėjome tai daryti kitaip – taip, kaip mus mokė profesionalai. Susidėliojome konkrečius akcentus ir jų laikomės. Svarbu buvo surasti pirmąsias infrastruktūros vietas ir toliau siekiame gerinti sąlygas akademijos nariams.

Dabartis: Per trejus akademijos gyvavimo metus jau treniruojasi aštuonių amžiaus grupų futbolininkai: 2000-2002 m., 2003-2004 m., 2005-2006 m., 2007 m., 2008 m., 2009 m., 2010m. ir 2011 m. gimimo. Pavasarį bus renkama nauja, 2012 m. gimimo amžiaus grupė.

Rengiami grandioziniai akademijos renginiai visai šeimai, t.y. Akademijos tėvelių futbolo turnyrai, Akademijos gimtadieniai, uždarymo šventės, kurių metu siekiame, kad akademijos bendruomenė taptų dar vieningesnė ir matytų mūsų dedamas pastangas.

reng

renginys

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat pradėta dirbti darželiuose, pradinėse mokyklose, iš kurių dalis berniukų sulaukia asmeniškų kvietimų prisijungti prie treniruočių akademijoje. Toliau siekiama gerinti akademijos infrastruktūrą. AC ,,Milan“ trenerių vizitų tikslai keičiasi. Dabartinių vizitų metu, yra stebimos trenerių vedamos treniruotės, išskiriami pliusai ir minusai. Teorinių užsiėmimų metu aiškinamasi tai, kas vyko treniruočių metu, žengiami pirmieji žingsniai į kokybę, grupėse dirba po du trenerius.

Tuo siekiama, kad panašaus pajėgumo vaikai treniruotųsi su tokio pat pajėgumo vaikais. Kitaip tariant, kad naujai atėjęs vaikas neprarastų noro žaisti, jei jam pradžioje nesiseks treniruotis su berniuku, kuris treniruojasi jau trejus metus. Treneriai matydami vaiko augimą visada suteikia galimybę jam treniruotis su tokių pat gebėjimų komandos draugais. Taip pat jau šiais metais akademijoje įvedama naujovė: individualios treniruotės.

Šių treniruočių tikslas – suteikti galimybę vaikams gauti maksimalų dėmesį vienam (daugiausiai keturiems) ir treniruotis būtent toje srityje, kuri yra jam reikalingiausia. Pradėtas skirti didelis dėmesys vaikų fizinei sveikatai. Vaikai yra testuojami MilanLAB laboratorijoje, kurios duomenys apdorojami AC „Milan“ duomenų bazėje, sudaromos vaiko kortelės, naudojamos visam treniruočių periodui. Taip pat suteikiamos Akademijos Kinezeterapiautės rekomendacijos.

Svarbu paminėti, kad „Talentų futbolo akademija“ turi aiškią futbolo piramidę. Kalbant nuo mažiausių, kylant iki jaunimo „Trakai B“ komandos, rungtyniaujančios pirmoje šalies lygoje.

pirmaide

 

Galime pasidžiaugti, kad vos po trejų metų, pirmasis akademijos auklėtinis Kajus Kavaliauskas, jau išbandė savo jėgas „Trakų“ antrosios komandos treniruotėse.

Mūsų akademijos viršūnėje yra aukščiausioje šalies lygoje rungtyniaujanti ,,Trakų“ komanda. Aiški akademijos struktūra suteikia galimybes vaikams iš arti stebėti aukščiausią šalies futbolo lygį, būti kartu su profesionalais, bendrauti, rungtynių metu padavinėti jiems kamuolius ir t.t. Tai puiki motyvacijos priemonė jauniesiems futbolininkams.

Ateitis: Siekiame būti dar labiau prieinami ir atviri, kad informacija pasiektų kiekvieną akademijos narį, todėl sieksime gausesnės bei kokybiškesnės FOTO, VIDEO medžiagos kiekio, akademijos veiklos planų pateikimo. Bus rengiama detalesnė atskirų grupių informacija, daromos individualios vaikų nuotraukos svetainei, kuriose bus aiškiai matyti kokioje komandoje koks berniukas rungtyniauja.

Siekiame kokybės treniruočių procese skirdami grupes, taip pat dirbdami individualiose treniruotėse. Ateityje bus atliekami pilni medicininiai „Omega“ tyrimai – tai sveikatos tyrimai, pratęsiantys MilanLAB medicininį stebėjimą.

Bendradarbiavimą su AC „Milan“ kelsime į aukštesnį lygį. Jau šį pavasarį sieksime dalyvauti tarptautiniuose turnyruose Italijoje, kuriuose galėsime pajausti itališką futbolo kultūrą, praplėsti akiratį, pajusti tikrąją futbolo dvasią. Talentingiausiems suteiksime galimybę savaitei tapti AC,,Milan“ akademijos nariais, treniruotis ir gyventi toje aplinkoje, kurioje auga jaunieji italų talentai.
Akademijoje sieksime organizuoti transportą, kurio tikslas bus taupyti tėvelių laiką, padėti saugiai, patogiai vaikams patekti į treniruotes.

Mūsų tikslas yra pastovus augimas, sąlygų gerinimas ir tobulėjimas visose srityse!

ledk