Spalio 5 – 7 d. TFA viešėjo AC Milan technininis direktorius Silvio Broli

Silvio Broli AC ,,MILAN“ futbolo klubo techninis direktorius Spalio 5- 7 dienomis viešėjo Lietuvoje. Vizito metu buvo aptarti praeities ir ateities darbai, suderintos buvusios ir dabartinės sąlygos, abiejų pusių įsipareigojimai, nutarta kaip toliau būtų galima kelti akademijos trenerių ir vaikų futbolo lygį.

Lygiai prieš trejus metus Lietuvoje pradėjęs veikti legendinio AC „Milan“ futbolo klubo akademijos filialas „TFA Milanas“ pradeda naują etapą.
„Prieš startuodami Lietuvoje, mes taip pat gavome trejų metų planą, pagal kurį dirbome iki šiol. Laikas eiti į priekį“, – sakė akademijos vadovas ir treneris Virmantas Lemežis.  Akademijoje šiuo metu treniruotes lanko per 160 vaikų. Suformuotos amžiaus grupės nuo 2011m. iki 2000 m.
„Mes įrodėme, kad net ir krepšinio šalyje įmanoma  pasiekti gerų rezultatų susijusių su vaikų  futbolu. Aišku, visada atsiras pesimistų, kurie sakys, kad akademija dar nieko neišugdė. Ir jie bus visiškai teisūs, nes esam dar labai jauna akademija, kuri dar tik švęs trečiąjį savo gimtadienį. Dėl skirtingo mentaliteto ir skirtingų kultūrų, aš labai nemėgstu palyginimų su kitomis šalimis, tačiau galiu drąsiai teigti, kad trejų metų programa yra absoliučiai įvykdyta. Tiek trenerių kvalifikacijos kėlimo klausimu, tiek akademijos augimo, atsirandančių jaunųjų šviesulių Lietuvos vaikų  futbole. Tiesiog reikia laiko užaugti ir visi nustebsime ką mes galime ištikrųjų. Neabejoju, kad po kurio laiko kai kurie „TFA Milanas“ akademijos auklėtiniai atstovaus „Trakams“ arba dar stipresnių lygų klubams.“

Visų pirma, užsibrėžėme tikslą – didinti vaikų skaičių, tačiau didinant skaičių taip, kad tai neįtakotų treniruočių kokybės. Tam, kad visi akademijos nariai treniruočių metu gautų pakankamai dėmesio iš trenerių. Kadangi šiuolaikinės treniravimo tendencijos rodo, kad vienas treneris privalo dirbti su ne daugiau, kaip 14 futbolininkų. Tokiu būdu treniruotės nepraras intensyvumo, visi vaikai gaus pakankamai dėmesio ir treneris gebės puikiai valdyti grupę, o treniruotės bus kokybiškos, produktyvios. Bus suteiktos galimybės vaikams treniruotis su atitinkamai konkurencingais komandos draugais.

Kai kuriems žaidėjams net gi  suteiksime galimybę stažuotis Milane, pamatyti kaip dirba, treniruojasi geriausi, vaikai galės patys sudalyvauti  AC ,,Milan“ akademijos treniruotėse!  Italija visada gyvena futbolu, tad tokia aplinka vaikams taptų papildoma motyvacija stengtis, tobulėti, treniruotis ir lygiuotis į aukščiausio lygio futbolininkus. Štai tokią naujieną mums suteiks bendradarbiavimas su ,,Milan“!

Antra ir toliau sieksime, kad mūsų treneriai gautų naujausias Itališko vaikų futbolo ugdymo metodologijas, sugebėtų vesti kokybiškas, šiuolaikiškas treniruotes, būtų motyvuoti ir padėtų atsiskleisti talentams Lietuvoje. Svarbiausia, kad treniruočių metu treneriai  suteiktų galimybę vaikams mėgautis žaidimu, padėtų tapti kreatyviais ir savimi pasitikinčiais žaidėjais. Tai yra didžiulis darbas nuo kurio ir prasideda Jaunųjų futbolininkų kelias. Kaip tai padaryti profesionaliai, šiuolaikiškai, treneriams padeda įsisavinti AC ,, MIlan“ techniniai direktoriai, kurie reguliariai veda paskaitas Talentų futbolo akademijos treneriams. Lietuvos vaikų futbolas turi daugybę nukrypimų nuo pasaulinio vaikų futbolo treniravimo normų apie kurias ir vyksta diskusijos seminarų su AC ,,Milan“ treneriais metu. Formuojamas visiškai kitoks požiūris į futbolą, į treniravimą, į rungtynes, rezultatus, trenerio elgesį rungtynių, treniruočių metu, taip pat skiriamas didelis dėmesys ir tinkamma tėvų elgesiui treniruočių, rungtynių metu formuoti. Siekiama, kad futbolininkas treniruočių, varžybų metu būtų savarankiškas ir motyvuotas, pats gebantis priimti sprendimus ir imtis iniciatyvos. Tai yra trenerio kompetencijoje kuriai ir skiriamas didžiulis dėmesys.

Trečias dalykas – mes privalome suteikti galimybę vaikams augti ir tobulėti. Todėl pasiekus tam tikrą lygį ir amžių vaikinai visada turės šansą pagal savo galimybes įsitvirtinti vienokio,ar kitokio pajėgumo komandose: pradedant Trakai B jaunimo komanda, kuri rungtyniauja Pirmoje šalies lygoje, taip pat be jokios abejonės pagrindinėje Trakų komandoje, kuri rungtyniauja Aukščiausioje šalies lygoje ir žinoma skautai dirbantys su akademija, bei klubu yra visuomet pasiruošę Akademijos Talentus pasiūlyti aukščiausiam Italijos lygiui. Akademija jau šiais metais yra gavusi oficialų kvietimą dalyvauti aukščiausio Italijos vaikų futbolo lygio turnyre, kuriame ir planuoja sudalyvauti jau pavasarį! Aiški futbolo piramidė sukuria aiškią kryptį profesionalaus futbolininko kelio link.

Talentų futbolo akademija savo ruožtu džiaugiasi pasitikėjimu ir komplimentais, kuriuos gauname iš atvykstančių AC ,,Milan“ techninių direktorių, tačiau nuolatinis visapusiškas augimas ir tobulėjimas yra mūsų pagrindinis tikslas, todėl siekiame mažais žingsneliais visose Akademijos srityse judėti tik pirmyn! Gautos rekomendacijos, konkrečių darbų planavimas ir vykdymas padės siekti Itališko futbolo lygio. 

Marius Linkevičius

Marius@tfamilanas.lt